Viščiuko krūtinėlė su marinuotais salierais
Šiandien nusprendžiau grįžti prie savo senų įpročių – ketvirtą valandą eiti į prekybos centrą, išrinkti geriausius produktus. Penktą valandą pradėti gaminti maistą. Po šešių patiekti skanią vakarienę. Šiandien ilgai nesvarsčiau ir pačiupau vištienos krūtinėlę su odele, nupirkau skanių ryžių ir daržovių – bus puiki partija, pagalvojau. Vištiena jau iškepė, laukia kol grįš valgytojas, o ryžiai dar tik verda puode.
Šiandien oras dieviškas ir aš drebu bei nervinuosi, kad jis toks ir liktų, nes pastarosiomis dienomis nekeliu kojos iš namų ir negaliu juo pasidžiaugti… Todėl bent jau vakarienę patieksiu balkone. Nuostabus oras, smėlio spalvos staltiesė, jaukios servetėlės balti ir spindintys indai, kuriuose šviežias, naminis maistas, argi gali būt skaniau?
Reikia:
• viščiuko krūtinėlės su odele
• alyvuogių aliejaus
• balzaminio acto
• sojos padažo
• šviežiai maltų pipirų ir druskos
• citrinos sulčių
• paukštienos prieskonių
• garstyčių kruopelių
• šiek tiek kmynųPastaba: Ekologiškų, skanių ir lietuviškų kmynų galite įsigyti “Sveikuose produktuose”, aš seniau pirkdavau džiovintus kmynus, skirtus arbatai, bet jų mažai ir taip brangiau išeina, dabar apsirūpinau kmynais ilgam laikui.
1. Vištieną nuplauti po tekančiu vandeniu, įdėti į kepimo indą, apibarstyti ir įtrinti pipirais (juodaisiais) ir druska. Apšlakstyti aliejumi, citrinos sultimis, sojos padažu ir balzaminiu actu (su pastaraisiais trim nepersistenkite – užteks po šaukštą, du), įtrinkite.
2. Tada įtrinkite paukštienos prieskoniais, apibarstyti kmynais ir garstyčių kruopelėmis.
3. Kepti apie vieną valandą iš abiejų pusių (po 30 min.), įkaitintoje orkaitėje, 180 laipsnių tmeperatūroje. Kartą per kepimo etapą, atidarykite orkaite ir atsargiai apšlakstykite vištieną alyvuogių aliejumi. Iškepę, užmeksite greta marinuotų salierų ir patiekite su ryžiais.




O galima plačiau apie marinuotus salierus?? :)
prašau :)
Na, marinuoti salierai yra pačio saliero gabalėliai, kurie buvo nupjauti, sudėti į stiklainį su marinatu, kurio pagrindą (kaip ir daugumos marinatų) sudaro actas, šiek tiek prieskonių. Tada jie buvo sandariai uždaryti ir išvežioti į “Maximas”. Tai viskas, ką žinau apie salierus, kadangi jie buvo greitai suvalgyti, nespėjom pasišnekėti daugiau :)
Va tai tau :D
Nes nu recepte ir įraše neradau apie juos parašyta, peržiūrėjau gal penkis kartus (arba aš labai nepastabi) ir galvojau kokis čia stebuklas, gal pati marinavai… :)
Noriu paragaut, man salierai patinka :) Kažkaip tik neužtikau niekad.
Nee, čia tiesiog paprasti, marinuoti salierai iš parduotuvės:) Iš tiesų tai čia netgi ne salierai, o jų šaknys, labai skanu salotoms :)