Triufeliai romantiškoms kavos pertraukėlėms
Šiandien, kaip, beveik, visada kėliausi šeštą ryto. Pastarieji rytai man buvo itin įkvepiantys ir kupini meilės visam pasauliui. O tai labai nepaprastas jausmas. Ir nors dabar esu kur kas užimtesnė, nei anksčiau, vis tiek atrandu laiko gaminimo aistrai išlieti. Nepykite, jei nespėju atsayti į visus komentarus ar laiškus, aš tikrai viską perskaitau ir stengiuosi nieko nepamiršt.
Vakarykštis mano rytas ir popietė buvo dedikuoti diplominiam darbui, o šį rytą nusprendžiau dedikuoti triufeliams. Paprastiems, šiek tiek karstelėjusiems, su aitriąja paprika, žiupsneliu cinamono ir traškiu sausainių trupinių apvalkalu. Įsisupus į minkščiausią pasaulyje chalatą, maišiau tirpstančią šokolado masę ir niūniuodama klausiausi sargo dainos.

Ir pagaliau išpildžiau savo smalsumą bei apsilankiau G9 „Irmanto sriubose“. Sriuba buvo not bad, tačiau imbierinė arbata su apelsinais pasakiška, ne veltui meniu buvo įvardinta kaip magiška. Išgėrus visą arbatą jaučiausi tarsi naujai atgimusi, todėl besišypsodama patraukiau namo, toliau klausytis Nusibodo, valgyti pyragėlio „Bulvytė“ ir žinoti, „kad yra kažkur pasauly man skirta šalis gražiausia“.

Share on FacebookTrukmė: 10-15 min. gaminti, 1-2 val. šaldyti
Porcijos/kiekis: apie 15 triufeliukųReikia:
• 45 g natūralaus sviesto
• apie 2 v.š. riebesnės grietinės
• 200 g konditerinio šokolado (50-60 proc. kakavos)
• v.š. cukraus
• 1/2 cinamono
• 1/4 čili miltelių
• 1 v.š. brendžio arba romo
• kakavos miltelių (nesaldintų, apvoliojimui)
• kelių sutrupintų karamelinių sausainių (apvoliojimui)1. Ištirpinkite šokoladą drauge su sviestu ir grietine prikaistuvyje, kaitindami ant silpnos ugnies, ir pastoviai maišydami. Galite ištirpinti karšto vandens vonelėje, t.y. įstatę dubenėlį su sutrupintu šokoladu sviestu ir grietine į kitą indą su karštu vandeniu. Jei norite, kad ištirptų greičiau – reikės pastoviai maišyti.
2. Nuimkite nuo ugnies, įmaišykite cukraus, čili miltelių, kakavos, brendžio ar romo. Nebijokite, alkoholis šiuose saldainiuose beveik nesijaus, t.y. tikrai nepasigersite :) Visa, dėl aromato ir pikantiškumo. Tai gi, kai viską įmaišysite, masę supilkite į gilė lėkštę (aš naudoju sriubos). Lėkštę padėkite į šaldytuvą ir laikykite kokias 1-2 valandas, kol masę sustingsta taip, kad galima formuoti saldainius.
3. Sutrupintus sausainius ir šiek tiek kakavos suberkite į dubenėlį. Naudokite maždaug 2-3 sausainius ir 4 šaukštus kakavos. Turėtų pakakti. Išimkite masę iš šaldytuvo, rankelėmis voliokite saldainius, formuodami burbuliukus, kuriuos apvoliokite kakavos milteliuose ir trupintuose sausainiuose. Dar 30 minučių paruoštus saldainius palaikykite šaldytuve. Sakoma, skaniausi jie būna šalti.




O aš šiandien mačiau tave skubiai išlipančią iš taksi automobilio, kai nuobodžiai laukiau troleibuso :) kažkodėl tas faktas net truputį nudžiugino, ėmiau galvot, ar bus šiandien koks įrašas. Yra. Anksti darai diplominį, mes tai dar miego stadijoje šiuo klausimu :) bet tik kolkas.
oi, kokie gražuoliai….kaip tik Valentinui ;)
Noriu paklausti ir būčiau labai dėkinga jeigu atsakytumėt. Tikiuosi, kad tai nėra labai didelė paslaptis. ;}
Kur galima įsigyti gražių triufelių ir keksiukų “krepšelių”.
Ieškojau didžiuosiuose prekybos centruose, bet neradau… ;/
armat, aha, šįryt praleidau autobusą (pas mane, pasaulio gale, jie retas svečias), tai būtų tekę į paskaitą valandą vėluoti, o aš ir taip vėluotoja… :( o dėl diplominio, tai jojoj kaip neanksti, aš savo pirmą idėją (3d reklamą) buvau pradėjusi jau vasarą daryti :)) turėjau viską – kadruotę, idęją, sinopsį, personažą, pirmą sceną, garsus, bet tada atėjo toks nušvitimas, kad turiu kitką kurti, tai va ir darbuojuos pagrinde ties idėja dabar :) nes aš dirbu tik kai noriu, tai to noro kartais tenka palaukti. ir beje šituos triufelius į koledžą nešiau, būtum užkalbinusi, būčiau pavaišinus :) aš dažnai ką iškepu į koledžą tempiu. kaip kiti įpranta žmones ten su akiniais matyti arba tam tikra šukuosena, aš jau stereotipiškai esu su saldumynais x)
dalija_uk, ta prasme Valentino dienai? :) aš nemėgstu tos šventės, nes, manau, kad mylėti reikia kiekvieną dieną, kiekvieną valandą, o ne kartą metuose x) bet šiaip turiu užsakymų pagaminti valentiniškų maistukų, tad ir man nepavyks to širdelių bumo išvengti :))
Rimante, tikrai ne paslaptis, aš pirkau šiuos (jie mažulyčiai ir kelių spalvų (yra geltona, melsva (kaip foto), rausva, žalia…) Šiaurės miestelio “Rimi”. Beje ten būna ir keksiukams, irgi spalvotų :) O baltų, paprastų, bet kokybiškų popierėlių keksiukams radau “Gerduvoje”, kuri randasi VCUP parduotuvėje :)
*bet man vis tiek brangiausi namai.
tie kur
*už girių už kalnų, ant pilko lauko.
Palepina palepina mus Brie :) ir visi laaabai labai tuo dziaugiasi :))) Aciu tau, mieloji :)*
Jul, ech, gražų palikimą gavome nuo Keistuolių… :)
Bernadeta, specialiai įdėjau įrašą šiandien, kad rastum kai grįši iš paskaitų :)) prašom :)* man labai smagu kai kas nors valgo ir įvertina :)
cha :)) geras !!!! :) nu va ir gryzau ir radau iskart :)))
Bernadeta, gi specialiai stengiaus x)
ak tie triufeliukai… kažkada ir mes juos daryt sugalvojom. tuo maišėm pyragą ir triufeliukus darėm… smagus momentas… smagu buvo ir tada kai į triufelių masę miltų įbėrėm…
bet triufeliai man patinka. esu labai dėkinga už receptus…