Pikantiškai marinuoti viščiukų sparneliai

4:24 pm 03/17/10

Šiandien taip išpuolė, kad vėl apėjau visus savo pagrindinius boutique taškus: Nuo „De Žavu“, pro naują vintažinę krautuvėlę Trakų g. (kur, beje, randu puikių puikių indiškų šilko rūbelių kartais) ir dar pirmą kartą užsukau į drabužinę „Aksominė karamelė“, kur jau nuo seno viliojo užeiti draugiškos ir jaukios iškabos, bet vis nedrįsdavau. Radau ten visokių mados žurnalų po 3-5 Lt, tokių pačių kur Rūdninkuose už 20-30 įsigyti gali ir pamaniau, kad čia labai šaunus atradimas, todėl nusprendžiau pasidalinti. Galvoju gal ir maniškius reikės parduot/padovanot/išdalint, nes jau nebetraukia. Nors visai gražiai spintelę puošia dabar. Kokia nemaistiška šįkart įžanga.

Tai gi, po savo žygio grįžinėjau namo ir svajojau apie kepintus ryžius su sojų padažu ir serialo žiūrėjimą. Galvojau, va, pagaliau rasiu atokvėpio valandėlę po visų savo darbų krūvos (kartais mane apima mintis, kad visko atlikti neįmanoma, bet tada vėl grįžta optimizmas ir jausmas, kad nieko nėra neįmanomo). O tada prisiminiau, kad archyvuose, o tiksliau juodraštyje jūsų laukia dienos šviesos neišvydęs receptėlis, pamaniau įmesiu, kol verda ryžiai. Tada ir vėl lauks nemenkas glėbis darbelių. O taip norėčiau šiandien būt visai kitur. Tai gi, gražaus ir šilto vakaro visiems, gaudykite pikantiškų vištienos sparnelių receptą.

Trukmė: 10 min. ruošti, 30 min. marinuoti, apie 20 min. kepti
Porcijos: dviem (arba vienam išalkusiam vyrui)

Reikia:
• apie 800 g viščiuko sparnelių
• druskos ir šviežiai maltų pipirų
• kelių citrinos skiltelių (kepti drauge)
• keptų ar virtų bulvių (patiekimui)

Marinatui:
• apie 100 g/ml alyvų aliejaus
• apie 50 g/ml raudonojo vyno acto
• 2 šaukštų prancūziškų garstyčių
• a.š. garstyčių grūdelių
• a.š. su puse česnako granulių (arba 4-5 grūstų skiltelių)
• šaukšto čili miltelių (naudojau šiuos, jie nėra labai aštrūs)
• a.š. aitriosios paprikos
• 1-2 a.š. kajeno pipiro
• šaukšto saldžiosios paprikos miltelių

1. Paruoškite marinatą: sumaišykite visas sudedamąsias dalis. Viščiukų sparnelius nuplaukite ir nupjaukite smailųjį (ploniausią galiuką), išmeskite jį. Įtrinkite mėsą pipirais ir druska. Sudėkite į marinatą ir marinuokite šaltai apie 30-40 minučių.

2. Išimkite viščiukus iš marinato ir apkepkite keptuvėje, įkaitintame aliejuje. Ant viršaus užmeskite citrinas, leiskite joms iškepti drauge, išleidžiant sultis ant mėsos, tada kartu ir patiekite. Galite dar pabarstyti ant viršaus paprikos miltelių (jei mėgstate aštriau – kajano, jei švelniau – saldžios paprikos). Patiekite su bulvėmis.

 

Powered by Facebook Comments

7 Lovely comments Share your thoughts: →
 1. 2010 March 17

  aaaa, kaip skaniai atrodoooo !!!

 2. 2010 March 17

  Oi, aš tai gaudau gaudau, kaip puiku būtų, jei tikrai vienas kitas sparniukas pro langą atplasnotų :))) Labai skaniai atrodom, ir yra skanu – o kaip kitaip :)
  Ir dar – kodėl gi taip kategoriškai dėl to vargšo smailiojo galiuko? :D Nors man jis irgi nieko tooookio oho, bet žinau žmonių, kurie apaktų ir peilį man iš rankų trauktų šitoj vietoj :)))

 3. 2010 March 17

  Parašiau, kad gražu, parašė, kad per trumpas komentaras…
  Taigi sakau – gražu! ;)

 4. 2010 March 18
  Stela permalink

  Gardžiai atrodo. Labai norėčiau dabar pat.
  Tik man atrodo, kad pipirai yra kajeno, o ne kajano :)

 5. 2010 March 18
  Irma permalink

  Stela, tikrai ne kajano, o kajeno (angl. Cayenne pepper, lot. Capsicum annuum), nes Kajenas (Cayenne) – Prancūzijos Gvianos adm. centras, o pipirai (paprikos) pavadinti pagal šį vietovardį :)
  O kajanas yra visai kas kita, pvz., tikrasis kajanas (lot. Cajanus cajan, angl. Congo-pea, pigeon-pea), jis veda vaisius – kajanus (panašūs į pupeles).

 6. 2010 March 21
  Julija permalink

  deja, nepavyko :( matyt per daug buvo acto :(
  pyragai gaunasi geriau :)

 7. 2010 March 21
  Brie permalink

  Na tikrai nemažai acto čia, bet ir sparnelių daug, ir aliejaus :) Liūdna, kad nepavyko :\

Share from your heart ♥

Please notice: Comment will appear after moderation. Feel free to use any XHTML. Tasty Art doesn't edit your comments and is not responsable for them, however insulting, uncensored, commercial messages will not be published, since we want here to be a sweet place, don't we? Thank you for understanding!

Follow all new comments with RSS