Vasariškas, nesudėtingas persikų plokštainis
Nesudėtingų pyragų su persikais, slyvomis ar obuoliais kepimas man primena vasaros pabaigą. Kai einat pro smilgomis, rugiagėlėmis, vienišomis aguonomis ir ramunėmis apaugusias pievas, žiogų čirškimas užgula ausis. Tada atleidžiu vasarai, su kuria daugiau kaip 5 metai negaliu susitaikyti, ir kai iki jos pabaigos lieka vos keli saulės nusileidimai, nebenoriu atsisveikinti. O kai apsiniaukusią popietę kepant persikų plokštainį iš orkaitės pradeda lipti gaivus ir viliojantis pyrago kvapas, atsimenu ką nors keisto, bet gražaus, iš gilios vaikystės…

Pavyzdžiui, kad vaikystėje turėjome tokį žaidimą „Gėlių vardai“, kur buvo koks tūkstantis (bent jau tada taip atrodė) kortelių su įvairiais: keistais, juokingais, romantiškais, sudėtingais gėlių vardais. Kokia gėda! Būdama aštuonerių nesudėtingai įvardindavau nasturtas ar balinį asiūklį (gal būčiau užaugusi nebloga botanikė), o dabar pelargonijų nuo petunijų neskiriu (ne, geriau ir toliau pyragus kepsiu). Įdomu, ar dar kažkur turime tą žaidimą…

Na, o kalbant apie pyragą, tai čia puikus, daug laiko ir jėgų neatimantis kepinys, kuriuo pamaitinsite ne tik šeimą, bet ir visą būrį draugų ar kolegų. Vasarą ilgai ir nuobodžiai gaminti sudėtingus kepinius tikrai nesinori, ir ne tik dėl to, kad karšta, bet ir todėl, kad vasarą galima paparastą kepinį paversti pačiu skaniausiu – užtenka įmaišyti šviežių uogų ar vaisių. Tad štai jums dar viena idėja.

Trukmė: 15-20 min. ruošti, apie 40-45 min. kepti
Porcijos: 20 gabalėlių
Energetinė vertė: apie 300 kcal/gabalėlisReikia:
• 4 vid. šviežių persikų (vid. kietumo)
• 400 g kepinių margarino arba sviesto
• 4 nemažų kiaušinių
• 1 puodelio (250 ml) cukraus
• 1/2 puodelio rudojo cukraus
• kelių lašelių citrinos esencijos
• žiupsnio malto cinamono
• 3 1/2 puodelių* a.r. miltų
• a.š. valgomosios sodos* Puodelio tūris – 250 ml
1. Margariną neskubėdami ištirpinkite prikaistuvyje ant silpnos ugnies, truputį pamaišydami. Išmaišykite su cukrumi, kad būtų patogiau maišyti, suberkite pusę reikiamo kiekio miltų, gerai išsukite masę. Įlašinkite citrinų esencijos ir įmaišykite cinamoną.
2. Įmuškite ir įmaišykite kiaušinius. Suberkite likusisu miltus, sumaišytus su soda ir gerai išmaišykite tešla. Ji nebus skysta, o daugiau tokia ‘tepama’. Tešlą sukrėskite į kepimo skardą ir išlyginkite paviršių šaukštu. Dabar galite įkaitinti orkaitę iki 180 laispnių temperatūros.
3. Nuplaukite persikus, perpjaukite pusiau ir išimkite kaulelį. Siūlau naudoti ne per minkštus (nes tokie mažiau skanūs kai iškepa), bet ir ne per kietus (nes tokių kaulelis sunkiai išsiima) persikus. Persikų puses supjaustykite skiltelėmis. Skilteles tvarkingai išdėliokite 4 eilėmis, palikdami tarpelius (jeigu norite, kad tarpelių tarp periskų juostų nebūtų – naudokite 5 persikus).
4. Pyragą pašaukite į jau įkaitusią orkaitę ir kepkite kol į pyrago vidurį įsmeigta šakutė neaplimpa tešla, tai užtruks apie 40 minučių. Išimkite, leiskite kiek ataušti, padalinkite į 16 ar 20 gabalėlių. Galite pabarstyti cukraus pudra. Skanaus!



O kazin tas mucovada minkstas rudasis cukrus labai skoniu skirsis nuo tavo pamineto rudojo, tiek pat, 1/2 puodelio deti reikia, ar jis kiek stipresnio, sodresnio skonio ir deti reiktu maziau, kaip manai?
Mucovado nenaudojau, tai nelabai galiu atsakyti :( Čia naudojau cukranendių “Demerara”. Galima tiesiog pakeisti baltuoju, aš kartais pamaišau, jei turiu, nes taip skaniau, bet nėra būtina :)
Superinis pyragas!! Vienas iš skaniausių, kokius esu kepusi : ) Tikrai labai šaunus : ) Neturėjau rudojo cukraus, tai dėjau 1,5 puodelio paprasto cukraus, bet vistiek gavosi puikiai ; )) Kepsiu turbūt dar ne kartą ( :
Kokio dydžio skardoje kepei?
kažkur 36x31x2 cm
Nors ir prie kito pyrago, bet tavo komentarą perskaičiau :D Štai, kepiau dar kartą, šįkart su nektarinais :) Buvo daug sunkiau juos pjaustyti, negu persikus (nes sunkiai atsiskiria nuo kauliuko), bet irgi labai skanu :)
Jojo, nektarinai sunkiau. Maniškiai persikai buvo ‘puikios būklės’, tai dėl to gan lengvai pasidarė viskas :) smagu, kad patiko :)
Labas, banžiau aš šitą pyragėlį šiandie, bet man gavosi, trapus, skrudintas, riebaluose įmirkęs tešlainis. Ar yra įdėjų kodėl :*) ?
Nelabai :) Na, jis ir yra trapus, bet nesukrentantis, sviesto čia nemažai įeina, todėl riebokas, bet kai ataušta, viskas turėtų būti gerai. Pradžioj kai karštas gal taip atrodo, tada ataušini, supjaustai gabalėliais ir vuo-lia, viskas tvarkoj :)
Kepėm kepėm, sušoko fokstrotą ant giminės baliaus stalo. Visi gyrė labai, tai perduodu linkėjimus :)
Simona, labai džiaugiuos ir dėkoju :)
atsiprasau, Brie, nesupratau, kiek miltu reikes siam pyragui: ar 250 ml., ar 3×250 ml.? ACIU:)
3×250 ml, taip taip, ten tik tūris, pažymėjau, nes dažnai klausia visi kokio puodelio :) pataisiau, kad kitiem aiškiau būtų :)
Mieloji Brie,
ka tik iskepiau si pyraga. Dabar austa:) Man jis iskepe per 25 min., o pyrago virsu apibarsciau cinamonu, sumaisytu su cukrumi… mmm… primena vaikyste, tik mano mama su obuoliais toki kepdavo
Tikiuosi patiks:) Man tokie pyragai ir vaikystę primindavo, dabar kai pradėjau dažniau kept, tapo kasdienybe ir nieko neprimena :))